Czy fluoryzacja w szkole jest obowiązkowa
Dzisiaj polskie przepisy mówią, że fluoryzacja zębów u uczniów szkół podstawowych w klasach I-VI, powinna być przeprowadzana przez higienistkę szkolną lub pielęgniarkę na terenach, na których poziom fluorków w wodzie pitnej nie przekracza 1mg/l wody.Fluoryzacja jest stomatologicznym zabiegiem profilaktycznym.. Dzisiaj odchodzi się już od tego pomysłu ze względu możliwą szkodliwość fluorku.. Na terenie Legionowa jest ich 9 w 9 szkołach.Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 24 września 2013 r. w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą (Dz. U. z 2016 r. poz. 86) pielęgniarka lub higienistka szkolna prowadzi u uczniów szkoły podstawowej (klasy I - VI) znajdujących się na obszarach, gdzie poziom fluorków w wodzie pitnej .Fluoryzacja zębów to zabieg zapobiegający powstawaniu próchnicy, na co w sposób szczególny narażone są dzieci.. Niektórzy rodzice nie zgadzają się na fluoryzację zębów dzieci w szkołach, twierdząc, że fluor jest szkodliwy dla zdrowia i tak naprawdę niszczy zęby.. Skocz do zawartości.. Czytałam że dzieci nie mogą połykać żelu .. Obecny jest w wodzie kranowej, w Polsce w ilości od 0,2 do 0,5 mg na litr.Istnieją jednak sytuacje, w których wskazane jest uzupełnienie tego pierwiastka za pomocą odpowiednich zabiegów.. Również w miejscowościach, gdzie poziom fluoru w wodzie jest bardzo wysoki nie powinno się stosować past z fluorem..

dent ...Czy fluoryzacja zębów jest szkodliwa?

Miało to na celu wzmocnienie zębów i ochronę ich przed próchnicą, poprzez zahamowanie rozwoju szkodliwych bakterii.. A nawet jak pielęgniarka jest to przeważnie tylko w 1-2 dni w tygodniu.. Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkownikówCzy fluoryzacja jest szkodliwa ?. Fluorowanie zębów będzie prowadzone trzykrotnie w okresie w okresie jesiennym i trzykrotnie w okresie .. Świadczenia .Fluoryzacja w Legionowie.. Przychodnia ZDROWIE w Legionowie zakupuje preparat z aminofluorkiem w postaci żelu o nazwie Elmex (nie mylić ze znaną pastą do zębów), który odbierają pracujące w szkołach pielęgniarki.. Fluoryzacja - zalety; Fluoryzacja - wady; Fluor jest nam potrzebny, ale w małych ilościach.. Nie są to jedynie argumenty typowo medyczne, lecz także edukacyjne.Dziecko, biorąc udział we wspólnym myciu zębów, wyrabia sobie właściwy nawyk dbania o higienę jamy ustnej .Fluoryzacja w polskich szkołach to żadna nowość.. W szkołach podstawowych dzieci z niższych klas objęte są programem fluoryzacji pod okiem personelu medycznego.Warto podkreślić, że rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą nie zgodzić się na zabieg fluoryzacji, ponieważ nie jest on obowiązkowy.. Ten typ fluoryzacji określany jest jako egzogenny (kontaktowy), w odróżnieniu od endogennego, czyli przyjmowania suplementów z fluorem (kropli, tabletek) lub dodawania fluoru do wody z kranu.Fluoryzacja w szkole Details Published: Tuesday, 13 September 2016 20:40 W Szkole Podstawowej nr 9 w roku szkolnym 2016/2017 kontynuowana jest profilaktyka próchnicy zębów metodą nadzorowanego szczotkowania preparatami fluorkowymi..

Czy fluoryzacja jest szkodliwa, mam myć zęby w szkole często jest to okropne !

W dwójce była co roku, lecz w tym jeszcze jej nie.. Polega on na stosowaniu różnych rodzajów preparatów z fluorem - wewnętrznie: tabletki, krople z fluorem lub produkty spożywcze czy płyny wzbogacone o jony fluorkowe lub zewnętrznie: płyny do płukania i mycia zębów, żele, lakiery.Najbardziej efektywna jest jednak jonoforeza fluorkowa.Witam Serdecznie, czy fluoryzacja w szkole w obecności pielęgniarki u 7 latka jest bezpieczna.. Fluoryzacja ma jednak swoje zadanie, a jej zwolenników jest tak samo dużo jak przeciwników .Fluoryzacja w szkole podstawowej i przedszkolu była kiedyś obowiązkowa.. - zalety stosowania fluoru.. Podczas fluoryzacji w gabinecie izoluję wacikami całą śluzówkę i nakładam lakier z fluorem na powierzchnię zęba - tego, który wymaga pomocy, czyli kiedy mamy np. obnażoną szyjkę u .Był to zabieg fluoryzacji, który odbywał się niemal w każdej szkole.. Ostatnio temat powraca w gorącej dyskusji.. W 'dwójce' była co roku, ale w tym jeszcze jej nie przeprowadzono.. O tym, czy warto zgadzać się na fluoryzację w szkole, a także jakie są jej wady i zalety opowiada Aleksandra Antochowska higienistka stomatologiczna z kliniki Perfect Smile.Jest on szczególnie polecany dzieciom, u których zarówno szybko rosnące zęby mleczne, jak i młode zęby stałe są podatne na próchnicę..

Masz w szkole coś takiego jak ...Z tego co wiem jeszcze jest taka opcja.

Czym jest Szkole Podstawowej nr 1 jest, lecz odpłatna.. 0 1 Odpowiedz.. Definicja W Rzeszowie fluoryzacja jest obowiązkowa, ale nikt jej nie wykonuje leczenie.Znaczenie fluoru w tej kwestii jest ogromne, dlatego też przez dziesięciolecia w szkołach praktykowana była fluoryzacja.. W gabinecie stomatologicznym jest jakaś kontrola , w szkole trudno wymagać dopilnowania dzieci przez jedną Panią .czy każde dziecko powinno mieć fluorowane zęby w szkole, czy trzeba to wcześniej skonsultować ze stomatologiem .. Niegdyś była obowiązkowa, współcześnie odbywa się najczęściej za zgodą rodziców.Witamy na oficjalnej stronie jednorazowej szczoteczki do fluoryzacji zębów Freshline.Fluoryzacja zębów służy zapobieganiu próchnicy zębów przez systematyczne stosowanie związków fluoru.. Fluoryzacja zębów - wskazania.. O tym, czy fluoryzacja jest potrzebna i jak często ją stosować powinien jednak zawsze decydować lekarz stomatolog , gdyż nadmiar fluoru mógłby pacjentowi zaszkodzić.U nas raz w miesiącu jest fluoryzacja zebów w szkole.. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy fluoryzacja jest konieczna i bezpieczna — tak o ile stosowana jest zgodnie z zaleceniami.. Nikt nie dba o profilaktykę zębów rzeszowskich uczniów10 października 2019.. A szkoda - obecność higienistki i fluoryzacja zębów w szkole pozwalały lepiej kontrolować stan uzębienia dzieci i dbać o nie w prawidłowy sposób.W roku 2014 poddano jej prawie 39 tys. dzieci z Trójmiasta, a NFZ przeznaczył na ten cel 210 tys. zł w skali roku..

... Fluoryzacja zębów w szkole a mycie zębów pastą z fluorem w domu - odpowiada Lek.

Skąd taki pomysł?. Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci .. jakie jest stężenie fluoru w wodzie w okolicy (czy nie jest .efkus, fluoryzacja w szkole nie jest obowiązkowa, rodzice muszą podpisać zgodę na początku roku.. Czy to jest szkodliwe dla zębów czy nie ?. W niewielkich ilościach jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu - szczególne .Uczniowie 'dziewiętnastki' fluoryzacji nie mają wcale, w Szkole Podstawowej nr 1 jest, ale odpłatna.. .Obecnie jest trochę inaczej, rodzice są bardziej świadomi, chodzą regularnie z dziećmi do dentysty, bardziej pilnują mycia zębów, więc uważam, że jest ona zbędna.. Fluoryzacja w szkole nie jest obowiązkowa, jednak istnieje ogromna ilość dowodów i przesłanek, aby do wszystkich placówek w prowadzić zabieg fluoryzacji.. Chodzą pogłoski również, że fluoryzacja przeprowadzana w szkole może prowadzić do .Co to jest W Rzeszowie fluoryzacja jest obowiązkowa, ale nikt jej nie wykonuje.. Podobne pytania.. Podczas fluoryzacji na powierzchnię zębów nakładane są preparaty zawierające fluor, które mają postać lakieru, pianki lub żelu.. Prowadzona jest od lat za zgodą rodziców.. na dziś !. - Fluoryzacja w szkołach leży w gestii Podstawowej Opieki Zdrowotnej, dlatego planowana i przeprowadzana jest przez pielęgniarki lub higienistki - mówi Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego oddziału NFZ.. Mimo wieloletniej tradycji przeprowadzania fluoryzacji w szkole obecnie jest ona często krytykowana.Ponadto fluoryzacja w gabinecie jest przeprowadzana zupełnie inaczej, niż ta, którą pewnie większość rodziców pamięta jeszcze ze szkoły.. Wedle niektórych osób, niekoniecznie mających pojęcie o stomatologii oraz chemii fluor jest pierwiastkiem wysoce toksycznym dla ludzi.. Plis dajcie odp.. Większość osób fluoryzację zębów kojarzy z okresem szkoły podstawowej.. Gdzieś wyczytałam, że stomatolog powinien ocenić, czy dziecku potrzebna jest fluoryzacja, natomiast w szkołach nikt nie sprawdza uzębienia.Fluoryzacja zębów (fluoryzacja kontaktowa) to zabieg wykorzystywany w celach profilaktycznych, w trakcie którego stosuje się związki fluoru.Fluor jest pierwiastkiem chemicznym z grupy fluorowców, o dużej aktywności chemicznej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt