Czy żona może sprzedać samochód zarejestrowany na męża
11 i 13 pkt 5 pdof).. Co zrobić, żeby korzystać z samochodu na co dzień lub się go pozbyć?Czy małżonkowie mogą przekazywać sobie darowizny?. U mnie wystarczy samo upoważnienie, nawet mają specjalny druk coby kliennci nie musieli za bardzo szarych komórek wysilać.. Samochód posiada dowód rejestracyjny wystawiony na mojego męża, który nie prowadzi działalności gospodarczej.. Niektórzy próbują sprzedać auto z datą wsteczną i sfałszowanym podpisem zmarłego, ale takie działanie jest niezgodne z prawem.Mial na siebie zarejestrowany samochod - umowa kupna tez byla tylko na niego.. Żona może sprzedać samochód należący do obojga małżonków, ale pieniędzmi powinna podzielić się z mężem.. Czy zatem przy umowie sprzedaży samochodu pod umową musi podpisać się także żona, jako współwłaściciel?Na fakturze sprzedaży znalazły się jednak jedynie dane żony, tylko na nią auto zostało także zarejestrowane.. Po opłaceniu (lub nie, jeśli nie .Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą.. Polisa ubezpieczeniowa jest wystawiona na mnie i na żonę.. - pyta czytelnik.. Niby nie mam daleko do pracy ale.. Auto warte ok 25 tys. Do firmy na podstawie oświadczenia wprowadziłam kupiony wcześniej z mężem samochód osobowy.. wróć na początekSlayer, jeśli dotąd jest tak że samochód jest zarejestrowany "na niego" mimo że jest współwłasnością - to na zdrowy rozum powinno dać się tak "przestawić" żeby nadal był współwłasnoscią, ale zarejestrowany był na żonę; czyli jeszcze jedna kombinacja, ale "bezpodatkowa" i nie zmieniająca stanu własności.Gdy samochód zmieni właściciela, będzie można go sprzedać, albo wyrejestrować..

Czy współmałżonek może sprzedać samochód bez podpisu drugiego współmałżonka.

Wspólność majątkowa charakteryzuje się istnieniem majątku wspólnego, majątku osobistego męża oraz majątku osobistego żony.Witam, Mam pytanie, kupiliśmy z żoną samochód.. Moderator w spoczynku .Czy mąż może sprzedać swojej żonie samochód gdy nie było między nimi (małżonkami) rozdzielności majątkowej?. Jeżeli samochód został sprzedany (nieżyjący już mąż sprzedał żonie przed swoją śmiercią) to czy w świetle obowiązującego prawa umowaCzy żona może go zarejestrować za mnie w Wydziale Komunikacji?. Jestem czynnym podatnikiem VAT.. Małżonek prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną w domu.. 1 .Jestem drugą żoną mojego męża, pierwsza zmarła, osieracając ich jedynego syna, który teraz jest już dorosły.. Małżonkowie pozostający we wspólności majątkowej mają możliwość przekazywania sobie składników majątkowych za pomocą darowizny.. Na fakturze, dowodzie rejestracyjnym, ubezpieczeniu widnieją oba nasze nazwiska.. Czy fakt, iż mąż przebywa aktualnie za gCzy żona która była współwłaścicielką samochodu może go sprzedać po śmierci męża, czy wpierw musi przerejestrować samochód i stać się jego jedysprzedaż samochodu po zmarłym mężu .. Poniżej dalsza część artykułuMoja żona zmarła przed 2 tygodniami.. Sprzedaż wspólnego samochodu jest nieco bardziej skomplikowana, od zbycia pojazdu, który należy tylko do jednej osoby..

Małżonka chce wykluczyć samochód z masy spadkowej po nieżyjącym mężu.

podatek od spadku (jeśli to żona, to może wystąpić o zwolnienie z .. dnia sprzedać samochód.. I czy opłaca się to zrobić tylko na część majątku tj samochód czy trzeba by było wziąść pod uwagę nieruchomość i inne 08-07-2009, 09:28 Kerimus.. Ale na wszelki wypadek zadzwoń do swojego WK.Darowizna między małżonkami a ustrój wspólności majątkowej.. Obecnie mąż chciałby wykorzystywać ten samochód w działalności gospodarczej prowadzonej na własne nazwisko, przez co nosi się z zamiarem uznania go za środek trwały .Czy żona może sprzedać samochód bez zgody męża?. Spadkobiercami żony, oprócz mnie, jest dwóch naszych dorosłych synów.. Zanim jeszcze się pobraliśmy, by pomóc mu w prowadzeniu firmy zrezygnowałam z pracy i zostałam jego pracownikiem.Jeżeli w działalności męża pojazd został całkowicie zamortyzowany i następnie przechodzi do majątku firmy żony, to przedmiot wprowadzony do ewidencji środków trwałych nie będzie ponownie amortyzowany (art. 22g ust.. W związku z tym, obdarowanym jest każda osoba wskazana w umowie przez darczyńcę, natomiast przedmiotem darowizny może być na przykład samochód i inne ruchomości, pieniądze czy też prawa majątkowe.Podział majątku ruchomego (samochodu) po rozwodzie - napisał w Sprawy rodzinne: Dwa rozwiązania: ugodowo spłacić byłą żone lub była żona Pana ( zrobić przelew z tytułem wpłaty), ugodę można podpisać przed notariuszema lub między sobą ale dobrze jest aby w obecnosci świadków..

czy mąż może sprzedać bez mojej zgody samochód (jestem współwłaścicielem).

Nie mieliśmy żadnej rozdzielczości majątkowej, wszystko, co kupowaliśmy .O tym czy darowizna samochodu dokonana na rzecz jednego ze współmałżonków wejdzie do jego majątku osobistego czy też do majątku wspólnego obojga, decyduje wola darczyńcy.. - Grupy dyskusyjne w eGospodarka.pl - dyskusja na Grupach dyskusyjnych w eGospodarka.pl Drugie pozostaje drogą sądowa, podział majątku.ale trzeba pamietać że należy dokonać .Czy korzystniej, od strony VAT, będzie ten samochód sprzedać, czy też przekazać na potrzeby osobiste lub podarować żonie?. Pieniądze on chce ulkokować eh.. Bóg wie gdzie.. Gdy nie jest jednoznaczna wykładni umowy darowizny dokona sąd.Czy można sprzedać samochód nie zarejestrowany na obecnego właściciela?. W praktyce trzeba wystąpić do sądu o wydanie postanowienia o nabyciu spadku.. Jak ma wyglądać taka umowa aby akceptował ją wydział komunikacji.Przepisy nie regulują kwestii związanych z osobami, które mogą być obdarowane czy też samym przedmiotem darowizny.. W sytuacji występowania pomiędzy mężem i żoną ustawowej wspólności majątkowej, aby ustalić kiedy darowizna między małżonkami może korzystać ze zwolnienia, należy przede wszystkim ustalić co jest majątkiem wspólnym a co osobistym małżonków..

W Polsce obowiązkiem jest by każdy zarejestrowany pojazd posiadał OC.

Co z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej?. Samochód był używany i amortyzowany w firmie przez rok.Czy może należy tutaj bezwzględnie żądać umowy z której wynika, że pojazd został darowany drugiemu współmałżonkowi (z majątku wspólnego do majątku odrębnego), ale czy taka czynność nie powinna się z kolei odbywać w formie aktu notarialnego.Czy współwłaściciel może sprzedać samochód?. Nie piszcie że mam napisać na prawo SOS bo już kiedyś tam pisałam ale nie postałam odpowiedzi.Zdarza się, że ktoś z rodziny nagle umarł.. Zona zmarlego chce teraz ten samochod sprzedac.. Dlatego też z chwilą śmierci właściciela pojazdu OC NIE wygasa.. Użytkowała nasz wspólny samochód i był on zarejestrowany tylko na nią, chociaż został nabyty w trakcie trwania naszego małżeństwa.. Małżonkowie nie posiadają rozdzielności majątkowej, jednak auto zostało zakupione samodzielnie przez męża i to właśnie jego podpis widnieje na wszystkich dokumentach dotyczących zakupu.. Obowiązek ten przechodzi wówczas na spadkobierców.Mam takie pytanie.Mam dług alimentacyjny na dziecko ze wcześniejszego związku.Obecnie jestem żonaty mamy dziecko i mieszkamy z żoną u jej matki,na żone stoi samochód tylko wyłącznie na nia,czy komornik może go zabrać i 33 ary działki którą dostała od swojej matki,czy komornik może to zlicytować.I jeszcze jedno pytanie czy komornik może zająć coś w domu Mojej teściowej za .Jeżeli właściciel samochodu umrze, to do czasu zakończenia postępowania spadkowego jego bliscy nie mogą nic zrobić z pojazdem.. Jeśli w małżeństwie nie ma rozdzielności majątkowej, to samochód kupiony za wspólne oszczędności małżonków należy do obojga z nich.Samochód kupiony za wynagrodzenie męża w trakcie trwania majątku, wchodzi do majątku wspólnego małżonków..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt