Pytanie o zgodę na przesłanie oferty handlowej
Im bliżej 25 maja, tym więcej otrzymujemy we FreshMailu pytań o zgodne z prawem pozyskiwanie zgód na komunikację mailową.. Wszystko zależy jednak od tego, jaka będzie jej treść.Witam serdecznie Potrzebuję pomocy, a mianowicie: Chciałbym wysyłać e-maila do firm z zapytaniem o zgodę na przesłanie oferty handlowej.. Miała by się w nim znajdować inforamcja typu: "Zgadzam się na przesłanie oferty handlowej.Mail o treści "Firma xxx zajmująca się yyy prosi o wyrażenie zgody na przesłanie oferty" jest dla mnie już reklamą.. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub zmniejszenia zakresu, w którym przetwarzamy Twoje dane.O jakie wiadomości chodzi?. Na pewno nie mamy tutaj do czynienia z informacją handlową.. Zatem odpada obowiązek uzyskania zgody na przesłanie takiej informacji drogą elektroniczną.W odpowiedzi na pytanie zadane na łamach naszego portalu, dotyczące rozstrzygnięcia, kiedy przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i wysyłanie informacji handlowych musi być poprzedzone zgodą, w przypadku, gdy komunikaty reklamowe kierowane są do osób fizycznych lub prawnych, przedstawiamy post, stanowiący wyjaśnienie tego zagadnienia.Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3..

Dlatego mail z ...Zapytanie o zgodę na przesyłanie informacji handlowej drogą mailową.

Przyjrzyjmy się zatem, jak RODO wpłynie na pozyskiwanie zgód.Prośba o zgodę na przesłanie oferty pocztą elektroniczną - biznes.interia.pl - Przesyłanie e-mailem niezamówionej informacji handlowej jest wykroczeniem, stanowi też czyn nieuczciwej .Zgoda na przesłanie oferty handlowej nie może być pozyskana podczas pierwszego kontaktu z klientem; Zapomnij o często stosowanej przez marketerów praktyce wysyłania maili (ale też wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłki SMS/MMS czy kontakcie z użyciem komunikatorów internetowych - np.Przesłanie oferty handlowej na adres e-mailowy innego przedsiębiorcy.. 2 ustawy jest to informacja handlowa, ponieważ pośrednio promuje tę firmę i ma na celu efekt handlowy.Jak widzicie zakaz dotyczy tylko oznaczonych osób fizycznych, a zakazane jest przesyłanie informacji handlowej tym samym łatwiej było przesłać zapytanie o możliwość przesłania informacji handlowej, trzeba było po prostu uważać, aby przypadkiem pytając o zgodę mimochodem nie przedstawić adresatowi informacji handlowej.Zgoda na przesłanie oferty handlowej drogą elektroniczną .. Jednak głównym powodem jest bardzo mała skuteczność takiego dwuetapowego emailingu (zapytanie o zgodę na otrzymanie oferty handlowej + przesłanie właściwej oferty)..

Pytanie brzmi, czy na tego typu wiadomości należy posiadać zgodę odbiorcy?

Uzyskanie zgody na przesłanie informacji handlowej może być dokonane również na podstawie wcześniej wysłanego e-maila z prośbą o udzielenie zgody na jej przesłanie.. Na przykład: newsletter, życzenia świąteczne, wiadomość poradnikową, raport.. otrzymałam drogą elektroniczną(mail) zapytanie jednej z firm o .Niedawno pisałem o akcji 'edukacji SPAMerów', m.in. poprzez zachętę do 'dobrego uczynku' za zły uczynek (wysyłka SPAMu).. Jest podana nazwa firmy oraz informacje czym się zajmuje.. Odpowiedz.Wielu ekspertów pytanych w okolicach grudnia/stycznia o najważniejsze wyzwania w 2018 r., jakie czekają email marketing, wskazywało na zmiany związane z wejściem w życie RODO.. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od [dane kontaktowe firmy].. Obecnie coraz więcej firm wysyła więc mailem prośby o wyrażenie zgody na przesłanie szczegółów swojej oferty handlowej.Mianowicie wysyłam pytanie..

§ zgoda na przesłanie informacji handlowej drogą elektroniczną (odpowiedzi: 7) Witam!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych .Zapytanie ofertowe.. Proszę o przedstawienie oferty cenowej na zakup: - wiertarki stołowej - planowana ilość zakupu 5szt.Jeśli chodzi o newsletter lub zgodę na handlowy kontakt telefoniczny, Twoje dane będziemy przetwarzać tak długo, jak długo nie wycofasz udzielonej nam zgody; 5.. Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę wyrazić swoją zgodę wpisując TAK w odpowiedzi na tego maila, bądź kontakt via skype lub telefoniczny - wyślemy pełną ofertę.Temat: wysyłanie oferty handlowej mailem Witaj Przede wszystkim, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, musisz mieć zgodę adresata na przesłanie takiej (nie zamówionej wcześniej) korespondencji, zwłaszcza, jeśli jest to oferta stricte handlowa.A jednak można wysłać zapytanie o wyrażenie zgody na możliwość przesłanie oferty handlowej , które nie będzie od razu SPAMem.. W rozumieniu art. 2 ust.. Taka wiadomość może zostać potraktowana jako spam.. Wiele osób uważa, że wpisuje się to w prawo do wysłania pierwszego maila.. Najlepiej jest wysłać bez pytania jakieś materiały informacyjne..

Niebezpiecznym działaniem jest wysyłanie zapytania o zgodę na przesyłanie informacji handlowej drogą mailową.

Cytat: Szanowni Państwo, Jesteśmy grupą studentów reprezentującą Polskę na międzynarodowych konkursach robotyki.O zgodę na przesłanie oferty handlowej (zapytanie ofertowe) musimy pytać.. Wykonawca zagwarantuje niezmienność cen przedstawionych w ofercie, .. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (w skrócie „usde").Oferta handlowa PRZYKŁAD Oferta handlowa: brak minimalnej personalizacji oferty handlowej sprawia, że odbiorca skanując maila z ofertą nie znajduje w nim niczego na swój temat.. Problemem jest jednak to, że takie prawo nie wynika z żadnych przepisów.. Pozdrawiam serdecznie.. Zawarcie w tytule wiadomości frazy typu „pytanie o zgodę na otrzymywanie …" spowoduje, że adresat w większości przypadków z miejsca usunie emaila przed jego .Na pewno wiesz, że nie możesz wysyłać niezamówionych informacji handlowych.. Tu granica jest jednak bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć.Tak uzyskana zgoda nie będzie skuteczna.. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych.. Jak wysłać pytanie o zgodę na przesłanie oferty handlowej (wzór) Zamieściłem w nim sporo wskazówek, jak należy formułować wiadomość tego typu, omawiam często popełniane błędy, oraz pokazuję .Pytanie o zgodę na przesłanie oferty handlowej .. To już wiedza powszechna, że jeżeli chcesz wysyłać mailing zgodnie z prawem, najpierw musisz uzyskać zgodę odbiorcy.. Na pewno też nie jeden raz zastanawiałeś się, czy taką zgodę możesz uzyskać, wysyłając do swoich potencjalnych klientów wiadomość z zapytaniem o pozwolenie na przesłanie oferty.Jeżeli w najbliższym czasie planujecie skorzystać z profesjonalnych usług X, proszę wyrazić swoją zgodę klikając na poniższy link.. link do odpowiedzi TAK z poważaniem, imię i nazwisko, dane kontaktowe Niniejsze zapytanie nie jest informacją handlową, lecz jedynie pytaniem o zgodę na przesłanie informacji handlowych drogą .Osobom zainteresowanym Pytaniami o zgodę na przesłanie oferty może pomóc artykuł, który kiedyś poczyniłem na swoim blogu.. Wtedy też pisałem, że często w takich wiadomościach (niezamówione informacje halowe, inaczej SPAM) znajdziemy 'ściemę', że to nie SPAM, że to niby tylko 'zapytanie o wyrażenie zgody na przesłania informacji handlowej'.Nieuczciwe praktyki w zakresie uzyskiwania zgody na przesyłanie informacji handlowej.. Odpowiadając na Pana pytanie, działania użytkowników są zgodne z prawem i uprawnione w ramach Regulaminu, a o zgodność z przepisami powinien zadbać dostawa usługi.. Szanowni Państwo Szanując Państwa prywatność zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na przesłanie oferty pozycjonowania z rozliczeniem dziennym.. Zacznijmy od tego, że oferta wysyłana przez przedsiębiorcę na adres e-mailowy innego przedsiębiorcy (firmy) stanowi informację handlową, w myśl art. 2 ust..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt