Jak wypełnić papiery do kindergeld
Prosimy wypełniać literami drukowanymi!Pierwsze wnioski o zasiłek rodzinny na okres świadczeniowy 2019/2020 będzie można składać już od lipca 2019 r. Podpowiadamy, komu przysługuje świadczenie i jak krok po kroku się o nie ubiegać.Strona z poradnikiem po polsku na temat Kindergeld.. Druk do wypełnienia można pobrać z jej strony .Kindergeld, zasiłek rodzinny - podstawowe informacje Poniżej kilka najważniejszych informacji dotyczących Kindergeld - zasiłku rodzinnego.. Zasiłek rodzinny w Niemczech Kindergeld w pigułce.. Dlatego warto zatroszczyć się o przyznanie świadczenia od razu, gdy uzyskamy do niego prawo!. Urząd może jednorazowo wypłacić kwotę zasiłku za okres maksymalnie 6. miesięcy.. Niemiecki rząd zatwierdził podwyżkę zasiłku rodzinnego, która wejdzie w życie od lipca br. Kindergeld jest świadczeniem wypłacanym co miesiąc na każde dziecko.Oto ile wynosi świadczenie Kindergeld w pierwszej i drugiej połowie 2019 r.Kindergeld można otrzymać na dzieci własne lub przysposobione, a także na dzieci współmałżonka, jeżeli tylko należą do gospodarstwa domowego wnioskodawcy.. Załącznik BB (Anlage BB) Należy wypełnić, jeżeli występuje zapotrzebowanie wyjątkowe, którego nie można udowodnić.Przykład: Małżeństwo mieszka z dwójką dzieci.. Wniosek do wypełnienia dostaniesz w Agentur fur Arbeit.1 ANKIETA PERSONALNA - prosimy wypełnić jak najdokładniej i odpowiedzieć na wszystkie pytania 2 ANTRAG AUF KINDERGELD - podpisać na dole w miejscu oznaczonym krzyżykiem ( w przypadku małżeńśtw podpis małżonka po lewej stronie 3 UMOWA - proszę podpisać i zaznaczyć wybraną opcję odpłatności.Jeden egzamplarz umowy proszę zostawić sobie..

Czy należy mi się kindergeld za tamte lata?

Aktualny wniosek o Kindergeld można ściągnąć ze stron urzędowych w Niemczech.. 4 KOPIA DOWODU OSOBISTEGO - (obie strony)Kindergeld w 2019 roku.. Ten, który ja podaje może służyć jedynie jako doraźna pomoc w wypełnieniu właściwego wniosku.. 2 Wniosek o Kindergeld wraz z dwoma załącznikami - należy podpisać w zaznaczonych miejscach.. 5 Bescheinigung des Arbeitsgebers - wypełnione i poświadczone przez pracodawcę.Poniższa tabela zawiera te oraz wiele innych przydatnych wzorów pism po niemiecku, jak np. wypowiedzenie umowy abonamentowej na telefon, wypowiedzenie umowy najmu, wypowiedzenie konta bankowego w Niemczech, wniosek o ALG I (formularz na zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech), czy wniosek na "Kindergeld" w języku polskim wraz z .Formularz główny ; dla dzieci urodzonych i mieszkających na terenie Niemiec: Antrag auf Kindergeld (KG1) - dokument do pobrania w pdf dla dzieci mieszkających poza terenem Niemiec (np. w Polsce z dziadkami / mamą) + potwierdzenie od pracodawcy: Antrag auf deutsches Kindergeld /Ausland + Arbeitsbescheinigung (KG51) dokument do pobrania w pdf (wersja polsko-niemiecka)Zasiłek rodzinny w Niemczech dla Polaków (Kindergeld) możesz otrzymać na każde dziecko do momentu uzyskania przez nie pełnoletności.Jeżeli Twoje dziecko jest już starsze, to znaczy ukończyło 18 lat, to również istnieje możliwość otrzymywania na nie zasiłku.Jak złożyć wniosek o Kindergeld?.

Pracowałem legalnie w Niemczech ale nie pobierałem kindergeld.

Wniosek składa się z 5 stron, ostatnią stronę wypełnia i podpisuje/podbija pieczątką pracodawca, my wypełniamy 4 strony.. Nie pozostaje nic innego jak dzwonic do skutku do FK i pytac na jakim etapie jest sprawa odnosnie waszego KGN.Kwoty Kindergeld w 2014 r. Wysokość Kindergeld w 2014 r.: pierwsze i drugie dziecko po 184 euro/m-c , trzecie dziecko 190 euro/m-c.. O niemiecki zasiłek rodzinny można było starać się do 3 lat wstecz, od 01.01.2018 tylko do 6 miesięcy wsteczJak wypełnić wniosek Kindergeld ?. Więcej na Jak uzyskać zasiłek Kinder geld - tłumaczenie na język polski, .h) Dokumenty potrzebne do uzyskania zasiłku: - wypełniony wniosek (Antrag fur Kindergeld): - wypełniony załącznik dotyczący informacji o dziecku (Anlage Kind zum Antrag auf Kindergeld ) - wypełniony załącznik „zagranica" (Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld) Wnioski w Niemieckij i Polskiej wersji językowej.ZASIŁEK, ŚWIADCZENIA, PIENIĄDZE NA DZIECI - KINDERGELD DLA POLAKÓW.. Wnioskodawca - osoba która składa i wnioskuje o Kindergeld, to tak tytułem wyjaśnienia aby nie było wątpliwości.Dokumenty potrzebne do ubiegania się o zasiłek rodzinny Kindergeld • unijny akt małżeństwa i unijny akt urodzenia dzieci w przypadku jeśli są to dzieci z małżeństwa..

Jak sprawa na się do wypłaty kindergeld za rok 2004 do 2009?

3 Umowa - należy podpisać i odesłac nam jeden egzemplarz.. Wniosek o Kindergeld można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika we wspomnianej Familienkasse.. Wniosek o przyznanie zasiłku należy skierować do Familienkasse, czyli kasy rodzinnej krajowego urzędu pracy.. • w przypadku rodziców po rozwodzie lub żyjących w separacji potrzebne jest orzeczenie sądowe tłumaczone na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego.Witam.. Wzór prawidłowo wypełnionego wniosku o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego.Jak złożyć wniosek o zasiłek rodzinny.. Zasiłek jest wypłacany na dzieci rodzone, adoptowane lub w inny sposób przyjęte do gospodarstwa domowego - mogą być to zatem dzieci małżonka, partnera życiowego, dzieci .Familienkasse skraca wypłatę zasiłków z 4 lat wstecz do 6 miesięcy wstecz!. Cezura ta uległa zmianie i obecnie wynosi maksymalnie ostatnie pół roku.. Złożyłem teraz wniosek, mam 2 dzieci.Wyjatkiem sa projekty, przykladowo Pani maz pracuje w firmie w sachsen , ktora wysyla go na projekt do bonn wtedy wasza FK to bautzen.. Prawo do dodatku Kinderzuschlag będzie przysługiwać tej rodzinie, jeśli dochód miesięczny rodziców przekroczy co najmniej 900 euro równocześnie nie przekraczając górnej granicy dochodu, która wyniesie 1.503,02 euro.Wzór prawidłowo wypełnionego wniosku o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego..

Stawka Kindergeld w 2018 roku wzrosła!Kindergeld - gdzie i kiedy złożyć papiery?

Kindergeld dla Polaków w Niemczech, pieniądze na dzieci w Niemczech, zasiłek na dzieci w Niemczech .Należy wypełnić w przypadku, gdy wypadek spowodował, że wnioskodawca ma prawo do wsparcia, ponieważ wtedy prawo do odszkodowania przechodzi na świadczeniodawcę.. Nie jestem prawnikiem, ani doradca podatkowym, ale zdaje sobie sprawę jak trudno jest osobom, które dopiero niedawno zamieszkały w Niemczech (lub .1 TimeTax sp.. Prawo do otrzymania zasiłku mają osoby, których dziecko nie ukończyło 25 lat i nadal się uczy.. Do wniosku należy dołączyć wszystkie wymagane zaświadczenia!. Jeżeli wniosek jest nieprawidłowo wypełniony, rodzic zostaje wezwany do jego poprawienia lub uzupełnienia w terminie 14 dni od dnia otrzymania wezwania.. Czynsz jaki przychodzi im płacić wynosi 600 euro miesięcznie.. O d chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej obywatele polscy mieszkający i pracujący na terenie Niemiec mogą starać się o uzyskanie świadczeń rodzinnych w postaci pieniędzy na dzieci (Kindergeld).. Aby ubiegać się o Kindergeld należy złożyć następujące dokumenty do Familienkasse:1 Ankieta personalna - prosimy odpowiedzieć dokładnie na wszystkie pytania.. Jakie dokumenty wymagane są przez Familienkasse?. Drogi Kliencie, w załączeniu znajdują się dokumenty niezbędne do załatwienia zasiłku rodzinnego .Do tej pory osoby zatrudnione w Niemczech mogły składać wnioski o Kindergeld nawet cztery lata wstecz.. Poza tym dostaje się taką karteczkę na której jest napisane co trzeba dostarczyć.. Nie starałem się o ten zasiłek, więc wszystkie informacje są informacjami pochodzącymi ze stron rządowych lub od znajomych osób ,które się […]witam, potrzebne dokumenty : akt urodzenia dziecka, akt małżeństwa, wypełniony wniosek, dołączyłam też zaświadczenie z MOPSu , że nie były pobierane pieniądze.. Wzór prawidłowo wypełnionego wniosku o specjalny zasiłek opiekuńczy.. 4 Vollmacht - pełnomocnictwo - należy podpisać w miejscu Unterschrift.. : Prosimy o przestrzeganie wskazówek podanych w broszurze informacyjnej na temat zasiłku na dzieci.. Gdy rodzic nie dołączy któregoś z wymaganych .. Teraz podjąłem ponownie pracę w Niemczech..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt