Rekrutacja do przedszkoli szczepienia
Pomysł popierają lekarze i niektóre samorządy, negatywnie ocenia go natomiast resort edukacji, podkreślając, że nowelizacja może ograniczać prawo do nauki.. MEN informuje, że harmonogram nie ulegnie zmianie, a rodzice zastanawiają się, jak mają donieść .. Efektem jest wzrost zachorowań na choroby zakaźne, takie jakie odra czy świnka.. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostały zawieszone do 25 marca.. W dobie wirusów przynoszenie zaświadczeń z przychodni jest ryzykowne.Ministerstwo Edukacji Narodowej nie widzi podstaw, aby zmieniać ustawowe kryteria rekrutacji do publicznego przedszkola pod kątem obowiązkowego szczepienia dziecka.Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów rekrutacji do przedszkoli publicznych w Gdańsku prawdopodobnie od roku szkolnego 2020/2021.. Pomysł radnych KO Szczepienia ułatwią przyjęcie do przedszkola Dodatkowe punkty za szczepienia już od tego roku będą ułatwiać dostanie się dziecka do przedszkola publicznego w Gdańsku.. Żeby temu .Dziecko, które ma wykonane obowiązkowe szczepienia ochronne lub dziecko, u którego lekarskie badanie kwalifikacyjne daje podstawy do długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego otrzyma 20 punktów w rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.. To również pomysł radnych KO.Radni gminy Michałowo wprowadzili dodatkowe punkty za szczepienia ochronne przy rekrutacji do przedszkoli..

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli.

Sposobem udokumentowania tego nowego kryterium ma być .Obywatelski projekt ustawy proponuje premiowanie zaszczepionych dzieci przy rekrutacji do przedszkoli.. W tym roku przebiega ona w dwóch etapach.. Jednym z takich środków jest wprowadzenie dodatkowego kryterium w procesie rekrutacji do żłobków lub przedszkoli, polegającego na uzależnieniu przyjęcia dziecka do placówki od realizacji obowiązku szczepień.Rekrutacja do krakowskich przedszkoli rozpoczyna się jednak już w poniedziałek, 9 marca.. Od dziś są zamknięte żłobki, przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne.. Z wyliczeń Urzędu Miasta wynika, że ponad 90 procent dzieci w Kielcach jest zaszczepionych.W tegorocznej rekrutacji do przedszkoli nie będzie dodatkowych punktów za szczepienia.. Sąd uznał, że prawo nie może chronić tych, którzy sami bezprawnie postępują.. Aktywiści proponują zmiany.. Zmieniły się też zasady i kryteria zapisów dzieci do przedszkola.Na dodatkowe punkty przy rekrutacji do przedszkoli mogą liczyć dzieci, które przejdą obowiązkowe szczepienia.. Potwierdza to Ewa Dudziak .RPO wystąpił do ministerstw, z związku z rosnącą liczbą samorządów, podejmujących uchwały dotyczące wypełnienia obowiązku szczepień dziecka jako kryterium - pośredniego lub bezwzględnego - przy rekrutacji do samorządowych placówek opiekuńczych i wychowawczych, żłobków i przedszkoli.Autorami projektu ustawy wprowadzające szczepienia jako punktowane kryterium przy rekrutacji do przedszkoli i żłobków są dwa aktywiści - aktywista i społecznik Rober Wagner oraz prawnik Marcin Kostka.Wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak zastanawia się nad wprowadzeniem kryterium szczepień przy rekrutacji do gminnych przedszkoli..

W tym czasie odbywa się rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych.

Umyślne uchylanie się od szczepień obowiązkowych, jest przecież niczym innym, jak okazywaniem zupełnego braku szacunku, względem obowiązującego prawa.Zwiększanie się liczby osób uchylających się od szczepień sprawia, że podejmowane są działania mające na celu ochronę lokalnych społeczności przed chorobami zakaźnymi.. - Zależy nam na dobru, zdrowiu i życiu wszystkich dzieci - podkreślał w "Wstajesz i weekend" w TVN24 Marcin Kostka,.Coraz więcej miast chce premiować przy rekrutacji do przedszkoli zaszczepionych dzieci.. Tak zdecydowali poznańscy radni.Czy obowiązek szczepienia przy rekrutacji do samorządowych przedszkoli i żłobków wejdzie w życie, zależy teraz od prezydenta Jacka Majchrowskiego i od radnych miejskich.Tylko zaszczepione dzieci do żłobków i przedszkoli?.

2014-03-04 13:33:27; Rekrutacja do przedszkoli 2014: Ruda Śląska rozpoczęła już nabór w placówkach przedszkolnych.

Kryterium to zakłada, że dzieci które odbyły obowiązkowe szczepienia otrzymają w procesie rekrutacji dodatkowe punkty i tym samym będą miały większe szanse na miejsce w publicznym przedszkolu w Pile.Zobacz najciekawsze publikacje na temat: Rekrutacja Szczepienia.. Jak wskazują urzędnicy, na zmianę kryteriów jest już za późno.. Decyzję taką poparło 11 z 13 głosujących radnych.. W punkcie 2 załącznika do uchwały Rada Miasta Częstochowa postanowiła przyznać, podczas rekrutacji do publicznego przedszkola na drugim etapie postępowania .Koronawirus a rekrutacja do przedszkoli i szkół.. W ostatnich latach w Polsce rośnie liczna rodziców, którzy nie chcą szczepić swoich dzieci.. Władze Gdańska przychylnie rozpatrzyły interpelację .Punkty podczas rekrutacji do przedszkoli czy żłobków za oświadczenie o szczepieniach wprowadziło w Polsce już wiele samorządów.. To efekt wyroku wydanego w sprawie jednej z uchwał podjętych przez miejskich radnych.Teraz chcielibyśmy dodać ten punkt do przedszkoli, żeby polityka szczepień była spójna.. Kraków.. To m.in. Sosnowiec, Poznań, Łódź, Warszawa czy Wrocław.Pożyteczni inaczej radni miejscy w Częstochowie uchwalili prawo dyskryminujące w rekrutacji do przedszkoli dzieci, których rodzice nie zdążyli zaszczepić lub których nie mogli zaszczepić z przyczyn niezależnych..

Szczególnie, że Miasto Kielce przeznacza rocznie na szczepienia 2,2 mln zł, co jest dużą kwotą - tłumaczy zastępca prezydenta.

Tą wiadomością podzielił się z mieszkańcami i utworzył ankietę, w której mogą oni wyrazić swoją opinię na ten temat.Rekrutacja do przedszkoli 2014: Ruda Śląska.. Miasto, mimo wcześniejszych zapowiedzi, postanowiło poczekać na jednoznaczną wykładnię przepisów w tej sprawie.Takie rozwiązanie w rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 (od 1 kwietnia) do samorządowych przedszkoli zapowiadał w marcu 2019 r. Tomasz Trela, poprzedni wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za .Grupa miejskich radnych chce, by przy rekrutacji do samorządowych przedszkoli premiować dzieci, które przeszły obowiązkowe szczepienia ochronne.Więcej na temat: przedszkole piastów rekrutacja do przedszkoli warszawa rekrutacja do przedszkoli warszawa 2019 rekrutacja przedszkole punkty szczepienia dzieci warszawa szczepienia przedszkole .Czytaj też: Punkty przy rekrutacji do przedszkoli za szczepienie dzieci..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt